273
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Święto woskowych rzeźb (1-31 lipca 2010)0 out of 5 based on 0 voters.

Świece są stałym elementem towarzyszącym wszelkim buddyjskim świętom. Jest jednak jeden, odbywający się w lipcu festiwal, który pozwala tym woskowym arcydziełom znaleźć się w samym centrum zainteresowania.

Tajlandia | Tajowie potrafią wyczarować z wosku prawdziwe cuda
Tajlandia | Tajowie potrafią wyczarować z wosku prawdziwe cuda (by Gabriel Perez)

Podczas obchodów Asanha Puja, święta upamiętniającego wygłoszenie pierwszego kazania Buddy, świece są głównym elementem uroczystości. Festiwal świec odbywa się w różnych miastach kraju, jednakże największe wrażenie robią obchody w Ubon Ratchathani.

To niezwykłe święto odbywa się co roku między 1 a 31 lipca. Punktem kulminacyjnym imprezy jest uroczysta procesja w dniach 26-27 lipca w Ubon Ratchathani. Lokalni i zagraniczni artyści prezentują wówczas swoje niezwykłe dzieła – rzeźby z wosku.

Uczestnictwo w takiej wystawie zapewnia nie tylko niezapomniane wrażenia estetyczne, ale także zapoznaje nas z egzotyką wierzeń Tajów oraz tajnikami ich rękodzielnictwa i sztuki.

Tajlandia | Galeria na lotnisku w Ubon Ratchathani, upamiętniająca festiwal świec
Tajlandia | Galeria na lotnisku w Ubon Ratchathani, upamiętniająca festiwal świec (by eustaquio)

Ciekawskim poleca się odwiedzenie wiosek prowincji Ubon Ratchathani na trzy dni przed główną procesją w celu zapoznania się ze szczegółami powstawania woskowych arcydzieł. Turysta może wówczas uzyskać cenne dane dotyczące unikatowych technologii i zdobnictwa tajskich dzieł sztuki.

Obchodom święta tradycyjne towarzyszą procesje, dawanie jałmużny mnichom, prezentacja specjałów lokalnej kuchni i małych arcydzieł rękodzielnictwa.

Do Ubon Ratchathani bez problemu dotrzemy z Bangkoku  autobusem (Dworzec Północny) lub koleją (Hua Lamphong Railway Station).

Tajlandia | Procesja woskowych arcycdzieł jest spektakularnym wydarzeniem
Tajlandia | Procesja woskowych arcycdzieł jest spektakularnym wydarzeniem (by Gabriel Perez)

Źródło:
Tourism Authority of Thailand
http://www.tourismthailand.org

Galeria zdjęć - arcydzieła z wosku (by jbruntthailand, amontekong)

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)