244
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Zakaz palenia w miejscach publicznych0 out of 5 based on 0 voters.

W dniu 28 czerwca 2010 r. w Tajlandii weszły w życie nowe, zaostrzone przepisy dotyczące palenia w miejscach publicznych.

Tajlandia | Ministerstwo Zdrowia Tajlandii pragnie zadbać o niepalącą część tajskiego społeczeństwa
Tajlandia | Ministerstwo Zdrowia Tajlandii pragnie zadbać o niepalącą część tajskiego społeczeństwa (by gilichu)

W Tajlandii palenie zabronione jest przede wszystkim w miejscach związanych z ochroną zdrowia (jak np. kliniki i szpitale), a także na terenie szkół podstawowych i średnich, jak również w środkach transportu i miejscach kultu religijnego.

Każde z tych miejsc powinno posiadać tablicę z komunikatem: „strefa wolna od dymu tytoniowego” („smoke-free area”).

Ograniczeniami nie objęto urzędów państwowych, uczelni wyższych, stacji benzynowych i lotnisk międzynarodowych, zaznaczając jedynie, że w miejscach tych palarnie powinny być usytuowane na zewnątrz.

Wiele z tych ograniczeń istniało już wcześniej, sukcesywnie są one jednak poszerzane i kładzie się coraz większy nacisk na ich egzekwowanie.

Tajlandia | Tajska wersja znaku zakazu palenia
Tajlandia | Tajska wersja znaku zakazu palenia (by lifeontheedge)

Osoby nie stosujące się do nowych przepisów narażają się na karę grzywny wynoszącą ok. 2 000 bahtów. Dotyczy to zarówno niepoprawnych palaczy, jak i osób odpowiedzialnych za umieszczenie znaków ostrzegawczych i zorganizowanie wydzielonych palarni (w tych ostatnich przypadkach grzywna wynosić może nawet 20 000 bahtów).

Nowe zakazy mają na celu ochronę niepalącej części społeczeństwa przed koniecznością biernego wdychania dymu papierosowego.

Źródło:
The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)