230
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Festiwal Motyli (maj-lipiec 2010)0 out of 5 based on 0 voters.

Każdego roku na przestrzeni trzech miesięcy letnich: maja, czerwca i lipca, na terenie Parku Narodowego Pang Sida, organizowany jest festiwal poświęcony najpiękniejszym i najwdzięczniejszym ze stworzeń, czyli motylom - Butterfly Watching Festival.

Tajlandia | Nie ma lepszego sposobu na relaks niż dyskretna obserwacja życia motyli
Tajlandia | Nie ma lepszego sposobu na relaks niż dyskretna obserwacja życia motyli (by travlinman43)

Pang Sida National Park, zajmujący obszar ok. 6 tys. km², leży w granicach wschodniej prowincji Tajlandii -  Sa Kaeo. Sa Kaeo Province znajduje się w odległości ok. 250 km na wschód od Bangkoku.

Tuż po kwietniowym sezonie deszczowym, przyroda tej części Tajlandii budzi się do życia – drzewa obsypują się zielonymi listkami, a z tysięcy ukrytych pośród nich kokonów uwalniają się wspaniałe motyle.

Nie ma lepszego momentu na odwiedziny Parku Narodowego Sida Pang.

Tajlandia | Piękny okaz motyla rodem z Tajlandii
Tajlandia | Piękny okaz motyla z Tajlandii rodem (by travlinman43)

Obserwacja motyli to jedna z popularnych atrakcji nowej gałęzi przemysłu turystycznego –eko-turystyki. „Zieloni” turyści (mając oczywiście na myśli ich umiłowanie natury i troskę o jej kondycję) chętnie korzystają z atrakcji tego typu.

Dzień spędzony na obserwacji życia motyli niezwykle relaksuje, pozwala cieszyć się bliskością natury, posiada ważne walory edukacyjne (nie tylko dla najmłodszych) i co ważne -  nie jest to droga rozrywka.

Najlepszym czasem na obserwację sekretnego życia motyli są poranki. Te przepiękne stworzenia rozpoczynają wówczas swój dzień, chłonąc pierwsze poranne ciepło i rozprostowując skrzydełka.

Park narodowy Pang Sida ma w zanadrzu także inne atrakcje, jak np. malownicze wodospady i wiele ciekawych szlaków dla miłośników spacerów. Także sama prowincja Sa Kaeo jest atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Możemy odwiedzić tu m.in. Rong Kluea Market (wspaniały targ tuż przy granicy z Kambodżą) i Sadok Kok Thom – zamek wzniesiony w stylu khmerskim.

Tajlandia | Butterfly watching to najnowszy trend w eko-turystyce
Tajlandia | Butterfly watching to najnowszy trend w eko-turystyce (by travlinman43)

Źródło:
The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th

Podyskutuj na Tajlandia forum
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)