228
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Dinso - robot odczytujący tajski język migowy0 out of 5 based on 0 voters.

Naukowcy z Uniwersytetu w Chiang Mai zaprezentowali pierwszego w historii robota, potrafiącego odczytać tajski język migowy. Sympatyczny Dinso będzie ułatwiał komunikację ludziom z upośledzonymi narządami mowy i słuchu.

Tajlandia | Sympatyczny robot Dinso świetnie włada językiem migowym
Tajlandia | Sympatyczny robot Dinso świetnie włada językiem migowym (by The Government Public Relations Department)


Nad konstrukcją interaktywnego robota o imieniu Dinso pracowali naukowcy z Wydziału Inżynierii Uniwersytetu w Chiang Mai we współpracy z CT Asia Robotics (wiodącym azjatyckim producentem robotów).

Partnerzy opracowali specjalny program do czytania języka migowego, używanego przez ludzi, którzy mają problemy z mową i ze słuchem. Wykorzystując technologię komputerowej inteligencji powołano do życia Dinso. Technologia ta pozwala robotowi zapamiętywać i przechowywać ok. 4 tysięcy znaków migowych.

W zeszłym roku CT Asia Robotics wprowadziła na rynek innego robota, który specjalizował się w przynoszeniu posiłków i przyjmowaniu zamówień, dlatego też cieszy się on znacznym zainteresowaniem w branży restauracyjnej.

Źródło:
The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)