223
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Tajlandia pragnie odzyskać turystów0 out of 5 based on 0 voters.

Z powodu znacznego spadku liczby gości odwiedzających Tajlandię w kwietniu i w maju, co związane było oczywiście z niepokojami politycznymi, zorganizowano szereg spotkań i dyskusji na wysokim szczeblu, mających pomóc w uzdrowieniu krajowej turystyki.

Tajlandia | Tajska turystyka znacznie ucierpiała po burzliwych wydarzeniach ostatnich miesięcy
Tajlandia | Tajska turystyka znacznie ucierpiała po burzliwych wydarzeniach ostatnich miesięcy (by René Ehrhardt reneehrhardt.com)

O wyborze odpowiedniej strategii działania dyskutuje zarówno sektor publiczny, jak i prywatny, a także agencje rządowe odpowiedzialne za inne gałęzie gospodarki, w różny sposób z turystyką sprzężone, które również poniosły straty w trakcie konfliktów wewnętrznych.

Tajski rząd w pełni popiera wszelkie próby szybkiego i skutecznego ożywiania tajskiego przemysłu turystycznego, znając jego kluczowe znaczenia dla narodowej gospodarki i rozumiejąc fakt, iż właśnie ta gałąź gospodarki ucierpiała najbardziej.

Tajlandia | Tajlandia pragnie odzyskać opinię turystycznego raju
Tajlandia | Tajlandia pragnie odzyskać opinię turystycznego raju (by René Ehrhardt reneehrhardt.com)

Według oficjalnych danych ilość pasażerów przybywających na międzynarodowe lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku spadły o 20-30 % w stosunku do dwóch ubiegłych lat.

W chwili obecnej podejmowane są próby ożywienia działalności przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorców ze środków finansowych przygotowanych przez rząd. Zadbano przede wszystkim o wypłaty odszkodowań, a także wydłużenie okresu spłaty i niskie oprocentowanie pożyczek. Ma to w miarę możliwości zapobiec  upadaniu firm i masowemu zwalnianiu pracowników.

Tajlandia | Rząd w pierwszej kolejności stara się wspomóc małych i średnich przedsiębiorców
Tajlandia | Rząd w pierwszej kolejności stara się wspomóc małych i średnich przedsiębiorców (by seeveeaar)

Do kroków podjętych w celu odzyskania szerokiej rzeszy turystów zaliczyć można także zniesienie opłat wizowych. Duże nadzieje pokładane są także w tegorocznych festiwalach m.in. w Festiwalu Turystyki (TTF) i Festiwalu Filmowym w Phuket. Do końca roku przewidziano wiele znaczących kampanii marketingowych, angażujących biura podróży, media i organizatorów imprez, mających na celu zintensyfikować  ruch turystyczny na tajskiej ziemi.

Źródło:
The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th

Podyskutuj na Tajlandia forum
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)