222
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Czy małpka może zostać policjantem?5.00 out of 5 based on 1 voters.

Ponieważ w Tajlandii nie ma rzeczy niemożliwych, odpowiedź brzmi: tak. Stróż prawa poruszający się na czterech łapach, który w przerwach lubi wspiąć się na drzewa po świeże owoce, patroluje zwykle drogę nr 42 łączącą Pattani i Narathiwat.

Tajlandia | Stróż prawa Santisuk
Tajlandia | Stróż prawa Santisuk (źródło: UNP)

W związku z napiętą sytuacją na dalekim południu kraju, w niektórych rejonach spotkać można patrolujące oddziały policji i wojska. Choć działania sił bezpieczeństwa mają na celu ochronę ludności, ich widok na ulicach miast zawsze wywołuje pewien niepokój wśród ludności.

Aby nieco poprawić humor mieszkańcom i gościom Tajlandii, na jednym z punktów kontrolnych „zatrudniono” małpkę.

Niewielki makak nosi mundur, jak przystało na prawdziwego policjanta i identyfikator z imieniem „Santisuk”, co po tajsku oznacza „pokój”.

Właścicielem małpki jest policjant z Saiburi Police Station, który znalazł zranione zwierzę przeszło rok temu. Po dwumiesięcznej kuracji małpka wróciła do zdrowia i osiągnęła zawodowy awans.

Tajlandia | Małpka-policjant na służbie daje z siebie wszystko...
Tajlandia | Małpka-policjant na służbie daje z siebie wszystko (źródło: UNP)

Po początkowych trudnościach związanych z przystosowaniem się do nowego miejsca pracy i niegroźnym pogryzieniu kilku współpracowników („nowi” zazwyczaj są trochę zestresowani), Santisuk zaaklimatyzował się w policji i stał się częścią zespołu.

Dziś małpka towarzyszy swemu właścicielowi na służbie. Rezolutny makak bardzo szybko stał się ulubieńcem kolegów z pracy i mieszkańców okolicznych miast. Santisuk doskonale wypełnia swoje obowiązki, a w międzyczasie wspina się na drzewa i obdarowuje przyjaciół owocami.

Małpka-policjant wywołuje uśmiech na twarzy przechodniów i lekko przełamuje poważne i srogie oblicze tajskiej policji.

Źródło:
The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th

Tajlandia | Z niektórymi makakami lepiej nie zadzierać
Tajlandia | Z niektórymi makakami lepiej nie zadzierać (by travlinman43)

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)