211
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
31 maja 2010 - Dzień Kultury Tajskiej na UAM0 out of 5 based on 0 voters.

Egzotyczna kultura Tajlandii, choć niezwykle piękna i bogata, nie jest w Polsce zbyt dobrze znana. Studenci filologii wietnamsko-tajskiej UAM postanowili to zmienić, organizując na terenie uniwersytetu Dzień Kultury Tajskiej.

Tajlandia | Tradycyjny taniec tajski wykonają studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza
Tajlandia | Tradycyjny taniec tajski wykonają studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza (by Alaskan Dude)

Dzień Kultury Tajskiej odbędzie się w poniedziałek 31 maja w Collegium Novum w sali 212 c. Wszyscy zainteresowani zaproszeni są na godzinę 12:00. Przybyłych gości przywitają: Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce, Dziekan Wydziału Neofilologii i Dyrektor Instytutu Językoznawstwa.

W programie obchodów tego dnia przewidziane są ciekawe wykłady, prezentacje i konkursy, oczywiście poświęcone tematyce Tajlandii. Poza tym, uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z tradycyjnym tajskim tańcem (w wykonaniu studentów) i poznać tajniki słynnego masażu (chętni mogą poczuć jego zbawienną moc na własnej skórze). Uroczystości uświetnią pokazy przyrządzania dań egzotycznej, aromatycznej kuchni tajskiej, połączone oczywiście z degustacją.

Tajlandia | Warsztaty kuchni tajskiej połączone będą oczywiście z degustacją
Tajlandia | W programie uroczystości przewidziane są także warsztaty kuchni tajskiej (by wordridden)

Adres:

Collegium Novum
ul. Aleja Niepodległości 4
61-874 Poznań
tel. 829-36-63

Źródło:
Instytut Językoznawstwa UAM
http://www.ij.amu.edu.pl

Podyskutuj o tym na forum.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)