Na terenie prowincji Kanchanaburi odwiedzić można wioski zamieszkiwane przez dziewicze ludy plemienne.

Tajlandia | Trekking do wiosek górskich plemion zamieszkujących okolice Kanchanaburi
Tajlandia | Trekking do wiosek górskich plemion zamieszkujących okolice Kanchanaburi (by
iamagenious )

W miejscowości Ban Nong Khao, oddalonej o ok. 12 km od miasta Kanchanaburi, spotkać można ludy wiodące bardzo spokojne i proste życie, zgodne z założeniami tradycji pielęgnowanej od wielu pokoleń. Turyści bez przeszkód mogą udać się na wyprawę trekkingową w te rejony.

Odwiedzając tradycyjne wioski, z pewnością będą mieli okazję skosztować tradycyjnych tajskich deserów (np. puddingu ryżowego),  podziwiać wyroby z cukru i uprawy ryżowe, a także podejrzeć ceremonię tonsury (tradycyjne golenie głów) i wziąć udział w festynach, którym towarzyszą plemienne śpiewy Phleng Yoei i Phleng Phuang.

Tajlandia | W górskich rejonach Tajlandii znajduje się wiele wiosek zamieszanych przez tradycyjne plemiona
Tajlandia | W górskich rejonach Tajlandii znajduje się wiele wiosek zamieszanych przez tradycyjne plemiona (by zhaffsky )

Inną wioską skupiającą plemiona górskie jest Ban Khao Lek. Zamieszkuje ją lud Karen. Wioska znajduje się pośrodku doliny, na terenie Parku Narodowego Chaloem Rattanakosin.

Źródłem utrzymania tego ludu jest rolnictwo oraz zbieractwo. Główną ich ideologią jest życie w zgodzie z naturą, która obdarza ich w środki do życia. Żyją skromnie i prosto, a ich kultura jest przekazywana z pokolenia na pokolenie od stuleci.

Karenowie utrzymują się również z turystyki. Są bardzo ludem bardzo otwartym i gościnnym, dlatego też oferują turystom noclegi w obrębie swoich domostw. Możemy tu skosztować tradycyjnej kuchni plemiennej, a także znaleźć przewodnika do zwiedzania okolicy.

Przeczytaj także: Tradycyjne plemiona i komercjalizacja
Zainteresować Cię również mogą ...