Zaintrygowani dziejami pierwszego tajskiego królestwa oraz bogactwem zrodzonej w jego granicach kultury, z pewnością postanowimy odwiedzić Sukhotai osobiście. Jak zatem dotrzeć do osławionego „Świtu szczęścia”?

Głównym punktem łączącym „Zachód” ze „Wschodem” jest Bangkok. To właśnie stąd biorą swój początek wszelkie wyprawy związane z poznawaniem ziemi Tajów. Kolejnym punktem docelowym, na drodze do Sukhotai, jest Phitsanulok – lotnisko i ważny węzeł komunikacyjny. Można się do niego dostać samolotem lub pociągiem.

Jeżeli wybierzemy podróż samolotem...

Krajowy oddział Tajskich Linii Lotniczych (Thai Airways International) oferuje nam codziennie aż 21 różnych połączeń z ważniejszymi miastami kraju, w tym bezpośrednio do Phitsanulok. Podstawowym środkiem transportu jest tu Boeing 737 lub airbus. Ta forma podróży jest najbardziej zalecana, gdyż ceny za przeloty nie należą do wygórowanych, a czas i komfort przeprawy jest dużo bardziej zadowalający, aniżeli podróż drogą lądową.

Jeżeli zdecydujemy się na pociąg...

Bangkocki dworzec kolejowy: Hua Lampong- oferuje nam pięć głównych linii, z których jedna, konkretnie: północna, prowadzi do Phitsanulok. Z tej miejscowości bez problemu już można dostać się autobusem do Sukhotai, stamtąd do pobliskiego Si Satchanalai i położonego dalej na południe - Kamphaeng Phet, skąd prowadzi bardzo dobre połączenie z powrotem do Phitsanulok.
Zainteresować Cię również mogą ...