W Zatoce Tajlandzkiej, w niedalekiej odległości od wybrzeża prowincji Chonburi znajduje się maleńka, malownicza wyspa, nad którą góruje potężna postać żółtego Buddy. Ko Sichang (Koh Sichang, Ko Si Chang) leży zaledwie 100 km od Bangkoku i niecałą godzinę drogi z Pattayi.

Tajlandia | Łodzie rybackie na Ko Sichang
Tajlandia | Łodzie rybackie na Ko Sichang (by toddography)

Wyspa oddalona jest o ok 12 km od miejscowości Si Racha, znajdującej się na stałym lądzie u wybrzeży prowincji Chonburi.

Między Ko Sichang i stałym lądem istnieje dogodne połączenie promowe. Na wyspie znajduje się tylko jedno małe miasto, ale turyści przybywają tu  przede wszystkim dla pięknych krajobrazów ze skalistym wybrzeżem w roli głównej i aby trochę odetchnąć od zgiełku popularnych centrów turystycznych.

Wyspa Ko Sichang (Koh Sichang) jest zacisznym, romantycznym miejscem, gdzie turyści mogą opalać się w pełnym słońcu, pływać w krystalicznie czystej wodzie cichej zatoki, porozmawiać z przyjaznymi mieszkańcami okolicy i... dobrze zjeść.

Choć infrastruktura turystyczna wyspy jest skromna, znajdują się tu miejsca, gdzie można pomedytować, nauczyć się tajskiego masażu i spróbować sportów wodnych, jak chociażby nurkowania.

Wśród miejscowych atrakcji należy wymienić także: kajaki, rowery, przejażdżki tuk-tukiem, wspinaczkę, spacery połączone z obserwacją przyrody i łowienie ryb.

Ko Sichang posiada kilka plaż, które są czystsze niż jakiekolwiek plaże przy lądowym wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej.

Tajlandia | Skalne krajobrazy wybrzeża Ko Sichang (Ko Si Chang)
Tajlandia | Skalne krajobrazy wybrzeża Ko Sichang (Ko Si Chang) (by rhymeswithcycle)

Zdecydowanie największą, najlepszą i najbardziej popularną jest plaża Haad Tham Phang. Nie brak tu parasoli i leżaków, barów serwujących orzeźwiające drinki i smaczne przekąski, a także wypożyczalni sprzętu do pływania. Pozostałe plaże są mniejsze, bardziej zaciszne, czasem prawie dzikie.

W tutejsze krajobrazy wpisują się wspaniałe obiekty architektoniczne, jak np.: chińska świątynia Saan Chao Pho Khao Yai, buddyjskie centrum medytacji z imponującymi posągami Buddy (Tham Chakrabongse meditation center) i ruiny letniego pałacu króla Ramy V.

Na wyspie można przenocować w skromnych, ale wygodnych bungalowach.

Ciekawostka

Na tej właśnie wyspie znajdował się pierwotnie pałac Vimanmek. Został on zbudowany w 1893 r. z polecenia króla Chulalongkorna (Rama V). Siedem lat później ten sam władca kazał pałac zdemontować, przetransportować do Bangkoku i postawić na nowym miejscu. Wówczas była to wiejska okolica z dala od starego królewskiego pałacu. Przeniesiony z wyspy Ko Sichang pałac jest w całości zbudowany z drewna tekowego.

Tajlandia | Cała wyspa znajduje się pod czujnym okiem
Tajlandia | Cała wyspa znajduje się pod czujnym okiem "żółtego Buddy" (by rhymeswithcycle )
Zainteresować Cię również mogą ...