Ten otwarty park zwierząt, rozciągający się na ogromnym zalesionym obszarze, jest jedną z ciekawszych atrakcji prowincji Chonburi.

Tajlandia | Mały mieszkaniec Khao Kheow Open Zoo
Tajlandia | Mały mieszkaniec Khao Kheow Open Zoo (by roadtrip-life)

Żyje tutaj ponad 200 gatunków zwierząt, a organizatorzy starają się im stworzyć warunki, jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Zarówno oswojone, jak i dzikie zwierzęta są prezentowane w poszczególnych działach tematycznych.

Rozległy i malowniczo położony obiekt jest otwarty dla zwiedzających codziennie w godzinach od 8:00 do 18:00.

Mieszkają tutaj żyrafy, antylopy, strusie, hipopotamy, pingwiny, niedźwiedzie, zebry, krokodyle, słonie, orangutany, tygrysy, lwy, pumy, pytony i inne. A do tego jeszcze dochodzi prawie 2000 różnych gatunków ptaków.

Pod względem zajmowanego obszaru i liczby zwierząt park ten można śmiało porównać z największym ogrodem zoologicznym Tajlandii w Chiang Mai.
Przy wejściu do parku można tanio kupić gigantycznych rozmiarów torby z warzywami i owocami - prawie wszystkie zwierzęta roślinożerne wolno tam karmić.

Tajlandia | Obszar parku zamieszkuje ponad 200 gatunków zwierząt
Tajlandia | Obszar parku zamieszkuje ponad 200 gatunków zwierząt (by roadtrip-life)

Ze względu na rozległy obszar parku warto zarezerwować sobie na jego zwiedzanie całe popołudnie.

Dobrze rozbudowane drogi wewnątrz parku zoologicznego pozwalają na zwiedzanie go samochodem, rowerem lub motocyklem. Kto nie ma własnego środka lokomocji, a nie chce chodzić na piechotę, może skorzystać z małej kolejki. W określonych terminach są tutaj organizowane także nocne safari. 

Jak tu dotrzeć?

Park zoologiczny Khao Kheow leży około 15-20 km na południe od stolicy prowincji Chonburi – miasta o tej samej nazwie. Jadąc w kierunku Pattaya, należy na wysokości Bang Phra skręcić w lewo. Od tego miejsca dojazd do parku jest już dobrze oznakowany.

Tajlandia | Tu staniesz oko w oko z żyrafą
Tajlandia | Tu staniesz oko w oko z żyrafą (by zhaffsky)
Zainteresować Cię również mogą ...