W Zatoce Tajlandzkiej, w niedalekiej odległości od wybrzeża prowincji Chonburi znajduje się maleńka, malownicza wyspa, nad którą góruje potężna postać żółtego Buddy. Ko Sichang (Koh Sichang, Ko Si Chang) leży zaledwie 100 km od Bangkoku i niecałą godzinę drogi z Pattayi.

Tajlandia | Łodzie rybackie na Ko Sichang
Tajlandia | Łodzie rybackie na Ko Sichang (by toddography)

Wyspa oddalona jest o ok 12 km od miejscowości Si Racha, znajdującej się na stałym lądzie u wybrzeży prowincji Chonburi.

Między Ko Sichang i stałym lądem istnieje dogodne połączenie promowe. Na wyspie znajduje się tylko jedno małe miasto, ale turyści przybywają tu  przede wszystkim dla pięknych krajobrazów ze skalistym wybrzeżem w roli głównej i aby trochę odetchnąć od zgiełku popularnych centrów turystycznych.

Ten otwarty park zwierząt, rozciągający się na ogromnym zalesionym obszarze, jest jedną z ciekawszych atrakcji prowincji Chonburi.

Tajlandia | Mały mieszkaniec Khao Kheow Open Zoo
Tajlandia | Mały mieszkaniec Khao Kheow Open Zoo (by roadtrip-life)

Żyje tutaj ponad 200 gatunków zwierząt, a organizatorzy starają się im stworzyć warunki, jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Zarówno oswojone, jak i dzikie zwierzęta są prezentowane w poszczególnych działach tematycznych.

Bang Saen (Bangsaen) to kurort dla całej rodziny, który mimo upływu czasu zachował swój niepowtarzalny urok. Położona w Zatoce Tajlandzkiej niewielka miejscowość Bang Saen, pozbawiona hałaśliwego życia nocnego, jest idealnym celem podróży dla rodzin z dziećmi, a poza tym bardzo łatwo jest tu dotrzeć z Bangkoku i pobliskiej Pattayi.

Tajlandia | Plaża w Bang Saen
Tajlandia | Plaża w Bang Saen (Photo Courtesy of Tourism Authority of Thailand © All Rights Reserved)

Kto dawno nie był w Bang Saen (prowincja Chonburi), powinien koniecznie tutaj wrócić i na nowo odkryć stary urok małego miasteczka. Kurort znajduje się w odległości 14 km na południe od miasta Chonburi – stolicy prowincji.

Bajeczna scenografia, świetna muzyka, wspaniałe układy choreograficzne i fantazyjne stroje – takie atrakcje czekają na scenach kabaretów Pattayi – oczywiście tych najlepszych, cieszących się międzynarodowym uznaniem.

Tajlandia | Tiffany's Show
Tajlandia | Tiffany's Show (by kumaran_a )

Mówi się, że aby zobaczyć najpiękniejsze kathoey (ladyboys) należy udać się do Tiffany’s, zaś w poszukiwaniu "prawdziwego show" - do Alcazar.

W październiku w Chonburi odbywa się wielki doroczny festyn, którego główną atrakcją są wyścigi bawołów. W tym dniu odbywają się także festyny wyrobów rzemieślniczych i pamiątek, a także degustacje pysznych przekąsek i deserów kuchni azjatyckiej. Do innych atrakcji należą: jazda konna dla dzieci, występy zespołów muzycznych oraz wybory „miss farmy”.

Tajlandia | Pięknie wystrojony bohater listopadowego święta
Tajlandia | Pięknie wystrojony bohater listopadowego święta (by michaelsarver)

Nawet w odległych, rolniczych regionach Tajlandii, bawoły tracą na znaczeniu jako siła pociągowa i zastępowane są przez ciągniki. Jednakże na ich cześć raz w roku, przed jedenastą pełnią księżyca, w stolicy prowincji Chonburi odbywa się prawdziwe bawole święto.