Czy bez problemu otrzymam pomoc lekarską?

Odpowiedź

W Tajlandii nie ma problemu z dostępem do opieki medycznej i znajduje się ona na wysokim poziomie, który jednak uzależniony jest od naszych możliwości finansowych. Za standardową wizytę lekarską zapłacimy ok. 500-800 bahtów (15-25 USD), zaś za dobę spędzoną w szpitalu ok. 2000-5000 bahtów (70-170 USD).

W razie problemów zdrowotnych należy jak najszybciej udać się do szpitala lub najbliżej przyjmującego lekarza. Ponieważ w Tajlandii nie funkcjonują karetki pogotowia, musimy sami dostać się w odpowiednie miejsce (najlepiej taksówką). Coraz więcej hoteli ma w swej ofercie podstawową pomoc lekarską (lekarz na wezwanie), obsługa hotelowa powinna być także poinformowana o adresach najbliższych placówek medycznych.

Aby po powrocie móc się ubiegać o zwrot kosztów leczenia powinniśmy zbierać i zachowywać paragony za każdą uiszczoną w tym celu opłatę.

W mniej nagłych przypadkach możemy spytać o poradę pracowników apteki, którzy znają język angielski i z pewnością będą w stanie udzielić nam niezbędnej pomocy.

Adresy i strony internetowe renomowanych szpitali

Kategorie