Czy możliwe jest przedłużenie pobytu w Tajlandii?

Odpowiedź

To możliwe. O przedłużenie pobytu w Tajlandii można ubiegać się w Biurze Imigracyjnym w Bangkoku (adres poniżej).

Koszt przedłużenia wizy turystycznej (wydawanej na 60 dni) o dodatkowe 30 dni wynosi ok. 2000 bahtów (ok. 70 USD). Na terenie Tajlandii w celach turystycznych przebywać można maksymalnie do 90 dni.

Przedłużenie pobytu na własną rękę, bez posiadania odpowiedniego dokumentu grozi sporymi problemami, m.in. sankcjami finansowymi przy opuszczaniu kraju (500 bahtów za każdy dzień, czyli około 50 złotych).

Warto wiedzieć:

Od 2011 roku mieszkańcy Polski nie są objęci obowiązkiem wizowym, jeśli przekraczają granicę Tajlandii w celach turystycznych – drogą powietrzną na nie dłużej niż 30 dni i drogą lądową (z Kambodży, Laosu, Birmy lub Malezji) na 15 dni (więcej informacji).

Od tego czasu wielu turystów, w celu przedłużenia pobytu w tropikach, planuje podróż po Tajlandii i krajach sąsiednich w taki sposób, aby jak najoptymalniej wykorzystać uzyskiwane na przejściach granicznych pozwolenia 30- lub 15-dniowego pobytu w Tajlandii.

Musimy wiedzieć, ze każdorazowe opuszczenie kraju „kasuje” nasze dotychczasowe pozwolenie na pobyt, a także posiadaną wizę 60-dniową (jeśli jest jednokrotna). A zatem, gdy np. po dwóch tygodniach pobytu w Tajlandii wyskoczymy do Kambodży i wrócimy lądem, obowiązywał nas będzie otrzymany na przejściu granicznym stempel, zezwalający na 15 dni pobytu w Tajlandii.

Biuro Imigracyjne w Bangkoku

Office of Immigration Bureau
Government Center B
Chaengwattana Soi 7
Laksi, Bangkok 10210
Tel 0-2141-9889
Strona WWW: http://www.immigration.go.th/

Kategorie