Pieniądze

Zapytaj o finanse w podróży

Ważnym, jeśli nie najważniejszym, aspektem każdej podróży są pieniądze. Tu dowiesz się, jak zaplanować wydatki, jak można zaoszczędzić trochę pieniędzy, ile gotówki zabrać ze sobą i jak nie stać się łatwym kąskiem dla drobnych kanciarzy?
(Zdjęcie: mynameisharsha)

Przypisane wpisy: 4

Podróż do Tajlandii

Zapytaj o podróż do Tajlandii

Tropiki kojarzą nam się z palącym słońcem, palmami i ciężkimi od soku orzechami kokosowymi. Pamiętajmy jednak, że w Tajlandii liczyć się musimy z możliwością trafienia na porę deszczową. Tu dowiesz się, jaka pogoda aktualnie panuje w Tajlandii i w jakim okresie najkorzystniej odwiedzić ten kraj.
(Zdjęcie: zoutedrop)
 

Przypisane wpisy: 3

Wizy

Wizy - dowiedz się więcej

Czy potrzebna mi jest wiza? Co oznacza termin jej ważności? Co robić w sytuacji, gdy zechcę zostać w Tajlandii trochę dłużej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz właśnie w tym dziale.
(Zdjęcie: zhaffsky)

 

Przypisane wpisy: 3

Zdrowie i bezpieczeństwo

Wszystko o zdrowiu i bezpieczeństwie w podróży

Wyjazd w tropiki to nie tylko palące słońce i piękna przyroda, ale także wiele zagrożeń czyhających na nieroztropnych turystów. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i przezorności, aby uniknąć wielu przykrych dolegliwości. Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania o zdrowie i bezpieczeństwo w podróży.
(Zdjęcie: mc4army)

Przypisane wpisy: 4

Zakupy

Zakupy w Tajlandii

Tajskie stragany kuszą kolorami, zapachami i bogactwem towarów. Przed wybraniem się na zakupy warto jednak zadać sobie kilka pytań: „Czy wiem jak kulturalnie negocjować ceny? Jak nie przepłacić? Czy wszystkie pamiątki będę mógł zabrać ze sobą do kraju?”. Tutaj znajdziesz odpowiedzi.
(Zdjęcie: clayirving)
 

Przypisane wpisy: 3

Kultura

Zapytaj o kwestie kulturowe

Czy wiesz, że uśmiech Taja może mieć kilka znaczeń? Czy wiesz, jak zachowywać się na terenie buddyjskiej świątyni i jak odnosić się do wizerunków króla? Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące tajskiej kultury i obyczajów.
(Zdjęcie: islandgyrl)

 

Przypisane wpisy: 3

Kuchnia

Poznaj tajniki tajskiej kuchni

Jeśli zastanawiasz się czy w Tajlandii dostaniesz spaghetti lub sałatkę grecką, jeśli chciałbyś poznać tajniki egzotycznej tajskiej kuchni i dowiedzieć się więcej o jedzeniu sprzedawanym na ulicznych straganach, koniecznie zajrzyj do tego działu.
(Zdjęcie: mzarzar)
 

Przypisane wpisy: 3

Język

Zapytaj o naukę tajskiego

Czy Tajowie znają angielski? Czy Europejczyk będzie miał duże trudności z nauką tajskiego? Gdzie mogę nauczyć się czytania zawiłych "krzaczków" lokalnego języka? Tu znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kwestii językowych.
(Zdjęcie: Mr. Peerapat Wimolrungkarat)
 

Przypisane wpisy: 3