Tag: Wybrzeże Andamańskie

Phuket Miasto

Phuket to zarówno nazwa wyspy, jak i jednej z tajskich prowincji oraz miasta. Miasto Phuket, czyli stolica prowincji, mieści się w południowo-wschodniej części wyspy Phuket, w dystrykcie Mueang Phuket. Spacer malowniczymi uliczkami miasta, pełnymi oryginalnych zabudowań, gdzie chińskie smoki wkomponowują się w europejskie fasady, będzie z pewnością miłą odmianą po leniwym plażowaniu na wybrzeżu.

Co z tą pogodą w Tajlandii? (styczniowe ulewy)

Z doświadczenia wiemy, że głównym zagadnieniem, nurtującym większość osób wybierających się do Azji jest to, jaka będzie pogoda. Nie po to przeznaczamy kilka tysięcy złotych na urlop, mający być wytchnieniem od wszechobecnej w Polsce szarugi, by zmarznąć czy pozwolić deszczowi spłukać nasze ostatnie marzenie o słońcu. Tymczasem ostatnio nie tylko pogoda w Polsce płata nam figle, czyniąc święta bezśnieżnymi, a lato przedziwną przeplatanką jesieni z tropikami. W miarę przewidywalna do tej pory pogoda w Tajlandii również zaczyna zaskakiwać...

Ko Lanta (Krabi)

Ko Lanta jest archipelagiem 52 cichych i malowniczych wysp, których naturalne piękno nie zostało jeszcze zakłócone przez działalność człowieka. Złote, wyludnione plaże i dzikie, zielone lasy porastające wnętrza wysp tworzą prawdziwie bajkową scenerię.

Również w kategorii: Wyspy, Krabi

Południe Tajlandii w tydzień

Południe Tajlandii to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów tego kraju. Powód jest bardzo prosty – na południu znajdują się najlepsze plaże, kurorty, rajskie tropikalne wyspy i doskonałe miejsca do nurkowania. Tajlandia | Ao Nang w prowincji Krabi (by

Ko Phi Phi (Krabi)

Wapienne szczyty wyłaniające się z krystalicznej wody, wybrzeża obsypane złotym piaskiem i głębiny pełne raf koralowych, wspaniałych podwodnych stworzeń oraz... turystów nurkujących z rurką. To Phi Phi – wyspy jak motyle (taki kształt posiada jedna z nich widziana z lotu ptaka).

Również w kategorii: Wyspy, Krabi

Prowincja Krabi (Wybrzeże Andamańskie)

Region Krabi jest jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży do południowej Tajlandii. Prowincja leżąca na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, zachwyci nas baśniowym pięknem swych wybrzeży i bogactwem różnorodnych atrakcji.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>