Tag: Tajlandia Wycieczki

Do Tajlandii z wizą czy bez?

Wizy do Tajlandii to temat rzeka. Przepisy ciągle się zmieniają i zdarza się to z dnia na dzień. Nie można tych zmian ani przewidzieć, ani się na nie przygotować. Należy więc zawsze śledzić strony internetowe o Tajlandii, ale także zawsze skontaktować się z ambasadą Królestwa.

Bangkok i okolice w tydzień

Bangkok i okolice Bangkoku to jedne z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Tajlandii. Nie bez powodu większość turystów właśnie tutaj zaczyna eksplorację Tajlandii, a część z nich wraca tu na zawsze. Chaotyczny Bangkok może na początku przytłaczać, jednak większość osób po kilku dniach pobytu aklimatyzuje się i z każdym dniem coraz trudniej opuścić im to miejsce.

Isaan w tydzień

Isaan to północno-wschodni region Tajlandii, który jest często (niesłusznie) pomijany przez turystów odwiedzających ten kraj. Isaan pozbawiony jest większych miast i skupiony głównie na agrokulturze, przez co jest biedniejszy od pozostałych regionów kraju. To także multikulturowe miejsce z bogatą historią, gdzie z tajskimi tradycjami ścierają się wpływy z Laosu i Kambodży. Co warto zobaczyć w tym miejscu? Poniżej przykładowa tygodniowa wycieczka po Isaanie!

Również w kategorii: Przewodnik po Tajlandii, Trasy wycieczkowe, Isaan

Południe Tajlandii w tydzień

Południe Tajlandii to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów tego kraju. Powód jest bardzo prosty – na południu znajdują się najlepsze plaże, kurorty, rajskie tropikalne wyspy i doskonałe miejsca do nurkowania. Tajlandia | Ao Nang w prowincji Krabi (by

Północ Tajlandii w tydzień

Tajlandia, kraj który jest ponad półtora raza większy powierzchniowo od Polski, to państwo niesamowicie zróżnicowane pod każdym względem – geograficznym, kulturowym, a także turystycznym. Z tego powodu każdy rejon Tajlandii warto poznawać odrębnie, by krok po kroku zgłębiać jej wszystkie cuda. W tym artykule przedstawimy przykładową siedmiodniową trasę po północnej części Tajlandii (okolice takich miejscowości jak Chiang Mai, Chiang Rai oraz Lampang).

Tajlandia w 3 dni

Tajlandia to kraj promiennych uśmiechów, niezliczonej ilości wizerunków Buddy i kuchni, bez której wiele osób już po pierwszej degustacji nie może się dłużej obyć. Tajlandię warto odwiedzić niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji tylko parę dni, czy kilka tygodni. W poniższym artykule przedstawimy propozycję spędzania trzech dni w Tajlandii – niektórzy z nas przybywają tu bowiem tylko w podróż służbową i pragną w szybkim tempie zaczerpnąć jak najwięcej z magicznej...

Również w kategorii: Przewodnik po Tajlandii, Trasy wycieczkowe