Tag: Tajlandia Północna
Północ Tajlandii w tydzień
Tajlandia, kraj który jest ponad półtora raza większy powierzchniowo od Polski, to państwo niesamowicie zróżnicowane pod każdym względem – geograficznym, kulturowym, a także turystycznym. Z tego powodu każdy rejon Tajlandii warto poznawać odrębnie, by krok po kroku zgłębiać jej wszystkie cuda. W tym artykule przedstawimy przykładową siedmiodniową trasę po północnej części Tajlandii (okolice takich miejscowości jak Chiang Mai, Chiang Rai oraz Lampang).
Chiang Mai – miasto
Nazwa Chiang Mai (a dokładnie: Nopburi Srinakornping Chiangmai) oznacza „nowe miasto”, choć w rzeczywistości liczy ono ponad 700 lat. Zostało założone dokładnie 12 kwietnia 1296 roku o czwartej nad ranem, przez króla Państwa Miliona Pól Ryżowych (Lan Na).
Chiang Mai - Wodospady
Szumiące kaskady spływające po zboczach gór i skalnych występach, spienione wody spadające z niezwykłą siłą w dół, potęga natury w pełnej krasie – malownicze wodospady są zachwycającym elementem tajskich krajobrazów i jedną z największych atrakcji turystycznych.
Chiang Mai - prowincja
Największą dumą jednej z północnych prowincji Tajlandii – Chiang Mai, jest jej licząca pond 700 lat stolica. Dziś krajobraz tego regionu przedstawia się niezwykle barwnie – tuż za murami najstarszych watów, wyrastają nowoczesne wieżowce, hotele i butiki. W Chiang Mai czeka nas moc rozrywek i atrakcji, nie sposób tu jednak zapomnieć o potędze najdawniejszych królestw.
Stare Miasto Chiang Mai
Zarówno w samym Chiang Mai, jak i w jego okolicy znajduje się kilkaset kompleksów świątynnych, wzniesionych przez wyznawców buddyzmu. Najpiękniejsze świątynie znajdziemy w obrębie murów Starego Miasta Chiang Mai. Tajlandia | Chiang Mai - mury starówki (by
Prowincja Sukhothai
Sukhothai (Sukhotai) jest jedną z najczęściej odwiedzanych północnych prowincji Tajlandii. Region ten słynie przede wszystkim ze wspaniałych kompleksów zabytków, ilustrujących dzieje pierwszego niezależnego królestwa tajskiego, powstałego w XIII w. Królestwo Sukhotai – co oznacza: „świt szczęścia” – stało się kolebką tajskiej państwowości, kultury i sztuki.