Tag: Świątynie i Waty

Makha Bucha (Magha Puja) – 19 lutego 2019 r.

Makha Bucha (Magha Puja) to jedno z ważniejszych świąt buddyjskich, przypadające w czasie pełni księżyca, trzeciego miesiąca według kalendarza lunarnego. Jest to święto ruchome, które buddyści obchodzą najczęściej w lutym lub na początku marca.

Jaskinia Tygrysa w Krabi

Jeden z najpiękniejszych zabytków Tajlandii, Świątynia Jaskini Tygrysa, o dziwo nie należy do miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Na pewno jedną w przyczyn tego stanu rzeczy jest jej niedostępność.

Chedi i prang

Chedi i prang to dwa typy wież świątynnych – budowli, zwanych też „stupami” lub „pagodami”. Strzeliste wieże stanowią podstawowy element zabudowy watu.

Również w kategorii: Architektura i sztuka

Kompleks pałacowy – zasady zachowania

Świątynia Szmaragdowego Buddy jest najcenniejszym i najważniejszym zabytkiem Bangkoku, przyciągającym tłumy turystów z całego świata. Aby jednak przekroczyć próg tego przybytku, trzeba dostosować się do kilku reguł.

Bangkok: Wat Arun (Świątynia Świtu)

Każdy, kto zwiedza Bangkok powinien zobaczyć Wat Arun – majeststyczną Świątynię Świtu. Ta wspaniała budowla wznosi się u zachodnich brzegów Menamu (Chao Phraya) i jest jednym z najstarszych zabytków stolicy Tajlandii. Tajlandia | Świątynia Świtu (by

Również w kategorii: Zabytki Tajlandii, Bangkok, Wat Arun

Wat Pho, czyli Świątynia Odpoczywającego Buddy

Największą i najstarszą świątynią Bangkoku jest Wat Pho – kompleks sakralny, w którym poza odwiedzeniem kaplicy z monumentalnym posągiem Odpoczywającego Buddy, będziemy mieli okazję skorzystać  z dobrodziejstw oryginalnego tajskiego masażu.

Również w kategorii: Zabytki Tajlandii, Bangkok, Budda, Wat Pho, Masaż tajski
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>