Tag: Słonie

Święto słoni w Surin

Słonie, zwierzęta piękne i inteligentne, od wieków stanowią ważny element tajskiej kultury, obyczajowości i sztuki. Zajmują także ważne miejsce w najdawniejszej historii kraju, są bohaterami wielu legend, a dziś – skutecznie wspomagają biznes turystyczny.

Centrum Ochrony Tajskich Słoni w Lampang

W odległości ok 30 km od centrum miasta Lampang znajduje się Thai Elephant Conservation Center (TECC) – ośrodek opiekujący się ponad 50 słoniami azjatyckimi. Można tu z bliska przyjrzeć się kąpieli słoni, odwiedzić ich szpital, zobaczyć jak te niezwykłe zwierzęta malują obrazy oraz wybrać się na wyprawę trekkingową na ich grzbiecie. (fot.

Również w kategorii: Top 10 Tajlandii

Do czego Tajowie porównują małżeństwo?

Do czego Tajowie porównują małżeństwo? W Tajlandii od wieków małżeństwo porównywane jest do... słonia. Dlaczego?

Również w kategorii: Ciekawostki o Tajlandii

Ośrodek spokojnej starości dla słoni

Podczas wycieczki po Tajlandii warto nieco zboczyć z zaplanowanego szlaku i udać się w okolice miasta Lampang, znajdującego się ok. 500 km od Bangkoku. Dlaczego? Ponieważ oprócz wspaniałych świątyń i niebiańskich plaż warto odwiedzić także nieco inny, ale naprawdę piękny i pełen pozytywnych emocji zakątek tego kraju. Miejsce, w którym odnajdziemy atmosferę spokoju i harmonii z naturą – dom spokojnej starości dla… słoni!

Turniej Polo na słoniach (4-11 września 2011)

Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, iż polo – tak popularna na Wyspach Brytyjskich i w całej Europie gra – wywodzi się z Azji Środkowej, a rozprzestrzeniło się za sprawą stacjonujących w Indiach wojsk angielskich. Polo w wersji europejskiej, gdzie gracze poruszają się tradycyjnie na koniach, wydaje się jednak znacznie mniej spektakularne niż to azjatyckie...