Tag: Phuket

Phuket Miasto

Phuket to zarówno nazwa wyspy, jak i jednej z tajskich prowincji oraz miasta. Miasto Phuket, czyli stolica prowincji, mieści się w południowo-wschodniej części wyspy Phuket, w dystrykcie Mueang Phuket. Spacer malowniczymi uliczkami miasta, pełnymi oryginalnych zabudowań, gdzie chińskie smoki wkomponowują się w europejskie fasady, będzie z pewnością miłą odmianą po leniwym plażowaniu na wybrzeżu.

Plaże Phuket – błękit fal i złote piaski...

Mówisz: „Phuket”, myślisz: „plaże” – to niezwykle zwięzłe stwierdzenie, jest najlepszą recenzją wyspy. Tutejsze rajskie plaże, każdego roku przyciągają do Phuket miliony turystów. Znajdziemy na nich wszystko czego potrzeba, by urlop okazał się udanym: słońce, piękne widoki i świetną zabawę.

Również w kategorii: Tajlandia, Przewodnik po Tajlandii, Plaże

Festiwal Wegetarian w Phuket

Wbrew pozorom nie są to żadne targi zdrowej żywności ani happeningi polegające na zamykaniu się w klatkach. Jest to święto dość brutalne i krwawe. Tajlandia | Festiwal Wegetarianów w Phuket (by Thailand Travel Tips)

Również w kategorii: Kultura i obyczaje, Święta i festiwale

Phuket - atrakcje rodzinne

Szczególnie dla najmłodszych turystów, zmęczonych szaleństwami na plaży, poleca się odwiedziny pewnych niezwykłych miejsc Phuket, gdzie poznamy tajemnice morskich głębin, zaobserwujemy cykle życiowe motyli i spędzimy miło czas obserwując zabawne występy słoni i małp... Tajlandia | W...

Również w kategorii: Tajlandia, Przewodnik po Tajlandii

Wyspy Similan

Similan to 9 granitowych wysp, porośniętych tropikalną dżunglą, obmywanych czystymi niebieskimi wodami oceanu i obramowanych jednymi z najpiękniejszych plaż Tajlandii. Wyspy znajdują się w odległości około 100 km na północny-zachód od Phuket i ok. 50 km od Khao Lak. Tajlandia | Similan Islands (by

Również w kategorii: Wyspy, Tajlandia, Wybrzeże Andamańskie

Wegetarianie w Phuket 2015

Festiwal Wegetarian, choć brzmi niewinnie, potrafi przybrać nieco zaskakujące, a nawet krwawe oblicze. Na ulicach Phuket odbywają się wówczas liczne pochody i demonstracje, których uczestnicy przekłuwają sobie części ciała i twarzy różnego rodzaju przedmiotami: od drobnych szpikulców po łańcuchy i... plażowe parasole. Gdy przemierzają oni ulice miasta, ostre przedmioty wciąż sterczą lub zwisają z ich ciał.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>