Tag: Parki i ogrody

Nocą w zoo: Chiang Mai Day & Night Safari

Czy w nocy wszystkie koty są szare? Ależ skąd! Przekonamy się o tym w Tajlandii. W odległości ok. 12 km od Chiang Mai, w tropikalnym otoczeniu Parku Narodowego Doi Suthep-Pui, park zoologiczny Chiang Mai Day & Night Safari zaprasza turystów na pełną wrażeń noc w zoo.

Słomiane Ptaki z Chainat

Tajlandzka prowincja Chainat (Chai Nat) to przede wszystkim rozległy krajobraz pól ryżowych. Ryż jest tam podstawową rośliną uprawną. Słoma – produkt uboczny uprawy ryżu, pozostawała tam zwykle w dużych ilościach... Do momentu, gdy mieszkańcy wpadli na pomysł jej twórczego wykorzystania.

Ośrodek spokojnej starości dla słoni

Podczas wycieczki po Tajlandii warto nieco zboczyć z zaplanowanego szlaku i udać się w okolice miasta Lampang, znajdującego się ok. 500 km od Bangkoku. Dlaczego? Ponieważ oprócz wspaniałych świątyń i niebiańskich plaż warto odwiedzić także nieco inny, ale naprawdę piękny i pełen pozytywnych emocji zakątek tego kraju. Miejsce, w którym odnajdziemy atmosferę spokoju i harmonii z naturą – dom spokojnej starości dla… słoni!

Zielone słonie

Sztuka ozdobnego strzyżenia krzewów, zwana w Tajlandii mai dut, jest silnie zakorzeniona w tradycji kraju, sięgając swymi początkami czasów świetności królestw Sukhothai i Ajutthaja.

Bangkok - Park Dusit

Królewskie budowle zagubione wśród alejek i zieleni Parku Dusit, to miejsce, które powinno znaleźć się na trasie każdej wycieczki do stolicy Tajlandii. Tajlandia | Pięknie rzeźbiona fasada Sali Tronowej Abhisek Dusit (by

Również w kategorii: Bangkok, Przyroda Tajlandii, Zoo, Dusit Park