Tag: Książki

Jak zamieszkać w Tajlandii, podpowiada Joanna Szreder (recenzja e-booka)

Przez siedem miesięcy w roku wszyscy tęsknimy za słońcem, wielu z nas marzy o podróży w tropiki chociaż raz w życiu, coraz większy odłam tej grupy nie wyobraża sobie życia bez „ciepłych krajów” przynajmniej raz w roku, a część idzie o jeszcze jeden krok dalej i pragnie… zamieszkać w jakimś egzotycznym kraju na stałe. Na...

Recenzja książki „Czołem, nie ma hien” Andrzeja Mellera

Mówi się, że nie powinno oceniać się książki po okładce, ale jak zobaczyłam „Czołem, nie ma hien” Andrzeja Mellera, od razu wiedziałam, że mi się spodoba i nie myliłam się. Opowieść w formie pamiętnika o trzech latach w Wietnamie jest niezwykle zabawna i czyta się ją jednym tchem.

Również w kategorii: Przewodniki i recenzje

Bangkok Światową Stolicą Książki 2013

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oficjalnie ustanowiony został w 1995 przez UNESCO. Od tego czasu co roku obchodzony jest 23 kwietnia. Naczelną ideą tego święta jest oczywiście promocja czytelnictwa, jak również zwrócenie szczególnej uwagi na kwestię poszanowania praw autorskich.

Również w kategorii: Newsy z Tajlandii, Święta i festiwale

Subiektywny rzut oka na przewodnik Lonely Planet Thailand

Trudno zaprzeczyć, że przewodniki Lonely Planet są prawdziwą biblią podróżniczą. Choć w dzisiejszych czasach wielu turystom przychodzi z pomocą internet i możliwość zdobycia właściwie każdej informacji wertując polsko- i obcojęzyczne fora podróżnicze, wciąż jeszcze wielu z nas nie ruszy się z domu bez słynnego LP pod pachą.

Również w kategorii: Przewodniki i recenzje

Czytelnictwo w Tajlandii

Według ostatnich badań tajskiego czytelnictwa, przeprowadzonych przez Wydział Edukacji Uniwersytetu Chulalongkorn i Thailand Knowledge Park (TK Park), mieszkańcy „Krainy Uśmiechu” czytają średnio 94 minuty dziennie. Tajlandia | Przeciętny Taj poświęca na lekturę...

Również w kategorii: Społeczeństwo