Tag: Kolej w Tajlandii


Nowe zasady przekraczania lądowej granicy z Tajlandią

W ostatnich miesiącach zaszły pewne zmiany dotyczące przekraczania granic Tajlandii drogą lądową. Warto je sobie zapamiętać, a jednocześnie nie porzucać dobrego nawyku regularnego sprawdzania tajskich przepisów wizowych. Mamy tu dobrą i złą wiadomość dla podróżników preferujących przemieszczanie się lądem. Od której zaczynamy?

Targ na torach kolejowych

Jeśli chodzi o wykorzystywanie elementu zaskoczenia w technikach sprzedaży, tajscy właściciele straganów stawiają poprzeczkę naprawdę wysoko. Każdy, kto był w Krainie Uśmiechu zapewne słyszał np. o pływających targach. Na tym kreatywność mieszkańców Tajlandii się jednak nie kończy. Ogromną popularnością wśród turystów cieszy się bowiem także bazar zorganizowany na... czynnych torach kolejowych.

Również w kategorii: Zakupy, Sklepy i targi

Pociągiem przez Tajlandię

Innym sposobem na przemierzenie tajskich ziem wzdłuż i wszerz jest skorzystanie z lokalnych linii kolejowych. To zdecydowanie najtańsza z opcji, a dodatkowo mamy tu możliwość komfortowego spędzenia nawet długich godzin dzielących nas od celu wyprawy, wygodnego podróżowania nocą, a także podziwiania wspaniałych widoków za oknami.

Jak dotrzeć do Sukhotai?

Zaintrygowani dziejami pierwszego tajskiego królestwa oraz bogactwem zrodzonej w jego granicach kultury, z pewnością postanowimy odwiedzić Sukhotai osobiście. Jak zatem dotrzeć do osławionego „Świtu szczęścia”? Głównym punktem łączącym „Zachód” ze „Wschodem” jest Bangkok. To właśnie stąd biorą swój początek wszelkie wyprawy związane z poznawaniem ziemi Tajów. Kolejnym punktem docelowym, na drodze do Sukhotai, jest...

Jak dotrzeć do Ranong?

Do Ranong - jednej z południowych prowincji Tajlandii, najłatwiej dostać się z Bangkoku. Mamy tu do wyboru szeroki wachlarz środków transportu w zalezności od naszych podróżniczych upodobań. Samochód Podróżując samochodem z Bangkoku należy jechać autostradą numer 4 na południe przez Phetchaburi, Prachuap Khiri Khan i Chumphon, cała trasa wynosi 568 kilometrów. Pociąg Do samego Ranong niestety nie można...

Transport na terenie kraju

Torami czy między chmurami? – czyli o komunikacji wewnątrz kraju Pierwszy etap podróży za nami – szczęśliwie dotarliśmy do Tajlandii, tylko... co teraz? Z pewnością jak najszybciej zechcemy opuścić płytę lotniska, zastanówmy się więc czym najtaniej i najwygodniej będzie nam poruszać się po kraju.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>