Tag: Kino azjatyckie

Strach po tajsku

Z czym przede wszystkim kojarzy się Wam kino azjatyckie? Strzelę w ciemno, że z horrorem! Choć filmy grozy zalewają nas ze wszystkich stron, jakimś tajemniczym zbiegiem okoliczności te z Dalekiego Wschodu zawsze okazują się najstraszniejsze i najbardziej zapadają nam w pamięć. Dlaczego tak się dzieje?

Wygraj wejściówki na film "Headshot. Mroczna karma"

Przełom października i listopada to czas upływający pod znakiem kina azjatyckiego. Z tej okazji mamy dla Was kolejny konkurs! abcTajlandia | Do wygrania dwie podwójne wejściówki na film Headshot. Mroczna karma! (by

Również w kategorii: Konkursy

Tajski kandydat do Oskara

Już niebawem na ekranach polskich kin pojawi się intrygujący czarny kryminał buddyjski. „Headshot. Mroczna karma” to francusko-tajska produkcja w reżyserii Pen-ek Ratanaruanga. Film, co ważne, jest tajskim kandydatem do Oskara.

Również w kategorii: Film, Newsy z Tajlandii

Atak Wodnego Smoka – kino sztuk walki na Pięciu Smakach

W programie tegorocznej, szóstej już edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, po raz pierwszy w historii festiwalu, znalazło się kino sztuk walki. W sekcji Atak Wodnego Smoka widzowie zobaczą kostiumowe eposy i kino akcji najwyższych lotów z oszałamiającą choreografią – wszystkie premierowo w Polsce, a jeden z nich – w Europie.

Również w kategorii: Tajski boks, Film, Polska i Azja, Newsy z Tajlandii

Rusza Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Już dzisiaj w Warszawie rusza szósta edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków – jedynego w Polsce, corocznego przeglądu kina Azji Południowo-Wschodniej. W programie: 6 sekcji, 30 nowych pełnometrażowych tytułów (wśród nich 2 europejskie) i aż 22 polskie premiery. Festiwal potrwa do 30 października.

Również w kategorii: Polska i Azja, Newsy z Tajlandii, Film

Festiwal Filmowy Pięć Smaków 2011 – znamy już program!

Program filmowy tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków to 30 tytułów, z których aż 21 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Wśród ważnych premier na wyróżnienie zasługuje "Norwegian Wood" (Japonia 2010) – adaptacja bestsellerowej powieści Harukiego Murakamiego.

Również w kategorii: Film, Polska i Azja
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>