Tag: Język tajski

Język tajski - wymowa, tony i kultura wypowiedzi

Język tajski różni się pod każdym względem od języków europejskich. Sporo kłopotów dla osób uczących się tego języka przysparza zarówno zapis tajskiego alfabetu, jak i wymowa poszczególnych słów.

Oferta pracy w Tajlandii

Mercator Medical Thailand, firma produkcyjna zlokalizowana w prowincji Songkhla w Tajlandii, należąca do międzynarodowej grupy działającej w branży materiałów medycznych jednorazowego użytku poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko: Asystent Zarządu Praca w siedzibie firmy produkcyjnej w Tajlandii

Również w kategorii: Polska i Azja, Newsy z Tajlandii, Tajlandia

Noworoczne Ha Ha Ha!

Jedna z sylwestrowych imprez, mających miejsce przed niespełna trzema tygodniami w Bangkoku, nosiła intrygującą nazwę: „Bangkok Countdown Ha Ha Ha 2012”. Warto zastanowić się chwilę nad tytułem tej uroczystości, gdyż kryje on w sobie coś więcej niż tylko radość z nastania Nowego Roku.

Co oznacza 555 w treści wiadomości?

Co oznacza 555 w treści wiadomości? Jeśli masz okazję SMS-ować z mieszkańcami Tajlandii lub wymieniać z nimi krótkie widomości na Facebooku czy Twitterze, z pewnością już zauważyłeś pojawiające się tu i ówdzie tajemnicze piątki.

Również w kategorii: Ciekawostki o Tajlandii

Filologia wietnamsko-tajska na UAM

Każdy maturzysta jeszcze przed odebraniem wyników egzaminu dojrzałości zastanawia się, jaki wybrać kierunek swojej dalszej edukacji. Jak wszyscy dobrze wiedzą, warto dokładnie przemyśleć tę decyzję, gdyż może ona wywrzeć znaczny wpływ na późniejsze dorosłe życie. A może by tak skierować swoje kroki ku filologiom azjatyckim?

Również w kategorii: Studia, Polska i Azja

Tajowie są dumni ze swojego języka

Językiem tajskim posługuje się niemal 100% procent populacji Tajlandii. Jak pokazują ostatnie badania, Tajowie są dumni ze swojego języka, który jest nośnikiem ich oryginalnej kultury i tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Tajlandia | Tajowie są dumni ze swojego języka (by

Również w kategorii: Społeczeństwo, Newsy z Tajlandii
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>