Tag: Informacje turystyczne

Kiedy jechać do Tajlandii?

Nie jest tajemnicą, iż piękna pogoda i dobra cena należą do podstawowych warunków udanego wczasowania. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się do Tajlandii, tak aby radosny nastrój i zawartość portfela nie spłynęły nam wraz z deszczem...

Połączenie promowe Pattaya-Hua Hin

Dwie turystyczne miejscowości nad Zatoką Tajlandzką, Pattayę i Hua Hin, łączy od stycznia 2017 roku nowe połączenie promowe. To prawdziwa gratka dla miłośników tych regionów Tajlandii: wypoczywając w gwarnej Pattayi będą mieli okazję wyskoczyć na spokojniejszy, zachodni brzeg zatoki i odwrotnie – podczas wakacji w Hua Hin rozrywkowe życie Pattayi będzie na wyciągnięcie ręki.

Nowe zasady przekraczania lądowej granicy z Tajlandią

W ostatnich miesiącach zaszły pewne zmiany dotyczące przekraczania granic Tajlandii drogą lądową. Warto je sobie zapamiętać, a jednocześnie nie porzucać dobrego nawyku regularnego sprawdzania tajskich przepisów wizowych. Mamy tu dobrą i złą wiadomość dla podróżników preferujących przemieszczanie się lądem. Od której zaczynamy?

Tajlandia znosi opłatę wizową

Tytuł, jak to tytuł, nie wyczerpuje tematu, a dalsza treść artykułu przygasi nieco entuzjazm niektórych, choć, jakby nie patrzeć, wiadomości są naprawdę dobre. Wspomniane zniesienie opłaty dotyczy jednak tylko jednego rodzaju wizy i obowiązuje tylko w ściśle określonym czasie. W okresie od 1 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r. darmowa będzie wiza jednokrotnego wjazdu do Tajlandii. Owa zmiana ma prosty cel: zwiększyć ruch turystyczny.

Również w kategorii: Wizy

Wiza on arrival do Tajlandii

Poszukując informacji wizowych przed podrożą do Tajlandii, które swoją drogą bywają zagmatwane i zmienne, możemy natknąć się na typ wizy: „on arrival” (visa on arrival, VoA). Co to za rodzaj wizy i czy dotyczy ona podróżujących Polaków? Poniższy tekst będzie taki na wpół archiwalny, na wpół ciekawostkowy, wszak na pobyt krótszy niż 30 dni obowiązuje nas w Tajlandii ruch bezwizowy.

Również w kategorii: Wizy

Sytuacja w Tajlandii po śmierci króla

Do większości z nas dotarła już z pewnością smutna informacja, że 13 października 2016 roku zmarł król Tajlandii Bhumibol Adulyadej. Śmierć monarchy, władającego krajem od 70 lat (dodajmy, że był to dotychczas najdłużej panujący monarcha na świecie), jest dla mieszkańców kraju wydarzeniem ogromnej wagi, z czym trzeba się liczyć planując podróż do Tajlandii w najbliższych miesiącach.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>